×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
false

فناوران – همان طور که پیشتر مدیران سازمان فناوری اطلاعات وعده داده بودند سامانه خدمات ارزی خدمات  فناوری کشور راه اندازی شد تا کلیه فرآیندهای اجرایی و عملیاتی خدمات ارزی حوزه فعالان فناوری اطلاعات کشور (ویژه خدمات و محصولات نرم افزاری) در بستر خدمات الکترونیکی به انجام خواهد رسید. 

خدمات ارزی این سامانه شامل دو گروه سازمان های دولتی و حاکمیتی، شرکت های خصوصی و شرکت های نوپا (startup) خواهد شد که فعالیت ها و حوزه های خدماتی و محصولات مختلف در این حوزه را شامل می شود.

شبکه های اطلاعاتی (بند ۹)، بازاریابی دیجیتال (بند ۹)، خدمات مشاوره کارشناسان خارجی، خدمات کارشناسی در نصب و راه اندازی  و آموزش تجهیزات، نظارت بر نصب و راه اندازی، تست و تعمیر دستگاه های اعزام شده به خارج،   استفاده از شبکه خدمات رایانه ایی اینترنتی و اجاره دستگاه های مرتبط، اسناد طراحی ومهندسی، حق لیسانس، دانش فنی و نرم افزار از جمله فعالیت ها و حوزه های خدماتی و محصولاتی است که مشمول ارائه خدمات ارزی می شود.

همچنین، درصورت استفاده از سایر عناوین مشابه در معرفی خدمات و محصولات، بررسی و تشخیص مشمول بودن خدمات ارزی متقاضی، با نظر کمیته های تخصصی و نظرات کارگروه های کارشناسی خواهد بود.

متقاضان در مرحله اول می بایست نسبت به ثبت نام خود از طریق سامانه اینترنتی به نشانی  nasr.irannsr.org اقدام کنند که پس از این مرحله پیامک تایید ثبت نام را دریافت کرده و در مرحله بعد باید با تکمیل پرونده الکترونیکی خود شامل اطلاعات و اسناد هویتی و ثبتی، اطلاعات تجاری خدمات و محصولات ارزی و اطلاعات پروفرمای خود را ثبت و تصاویر درخواست شده را ارسال کنند.

بعد از این مرحله نسبت به بررسی و اعلام نشر قطعی از طرف کارگروه خدمات ارزی اقدام و نتایج به متقاضی اعلام خواهد شد.

بر این اساس واردات کنندگان سخت افزار باید از طریق وزارت صنعت اقدام به تهیه ارز دولتی کنند و این سامانه به کار آنها نمی آید.

نکته جالب هنگام ثبت نام این است که در نخستین سوال از متقاضی پرسیده می شود که آیا عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور هستند یا خیر. همچنین باید متقاضی گروه سازمانی خود را از میان دو گزینه شرکت و نهادها و سازمان های دولتی و حاکمیتی مشخص کند. در این بخش گزینه ای برای استارتاپ ها وجود ندارد و ظاهرا آنها نیز باید گزینه شرکتی را انتخاب کنند. 

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true