×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
false

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، حجت الاسلام محمد احمدزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در نشست خبری چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن به آیه ۲۹ سوره فتح اشاره کرد و گفت: قرآن که کتاب هدایت بشری و زندگی دنیا و آخرت انسان است در این آیه یاران پیامبر را توصیف می کند که با کفار سخت و محکم برخورد می کنند اما با دوستان به نرمی و رحمت و رآفت رفتار می کنند.

حجت الاسلام احمدزاده گفت: در ادامه توصیف می کند که آنان در حال رکوع و سجود هستند و رضوان الهی را طلب می کنند و در سیمای آنها خضوع نسبت به خدا دیده می شود. و در انجیل آنها را به زراعتی توصیف کرده که جوانه های خود را رویانده و ساقه آن ضخیم گشته و نیرومند شده و به پایه های خودش مستحکم ایستاده است. دهقانان نسبت به آن متعجب هستند و کفار وقتی چنین ایستادگی می بینند غیض و خشم آنها در می آید.

وی ادامه داد: خداوند وعده اجر عظیم و بهشت به ایمان و عمل صالح داده است جهان اسلام عمل به قرآن را آنطور که باید انجام نمی دهد کشورهایی که دم از اسلام می زنند و به آنها گاو شیرده می گویند اما توجهی ندارند در مقابل می بینیم که ایستادگی جمهوری اسلامی سبب خشم دشمنان شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: این مسابقات حفظ، قرائت و مفاهیم همه مقدمه ای برای فهم قرآن و عمل به آن است. و این مسابقات سراسری قرآن مختص به یک دستگاه یا نهاد خاص نیست بلکه شامل همه اقشار جامعه می شود.

وی افزود: به عبارت دیگر این مسابقات رسمی نظام جمهوری اسلامی ایران است که بعد به مسابقات بین المللی منجر می شود و آن نیز رسما برای نظام است. به برکت امام رضا(ع) در سالهای متمادی و پیوسته شاهد درخشش فعالیت های قرآنی خراسان رضوی هستیم آن هم در جایی که پایگاه فعالیت قرآنی مقام معظم رهبری بوده است.

ارائه اطلاعات چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم

حجت الاسلام احمدزاده گفت: مسابقات در سه بخش آوایی انفرادی، معارفی و آواها و نغمات دینی برگزار می شود که بخش آوایی انفرادی شامل رشته های قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، حفظ ۵ جز، ۱۰ جز، ۲۰ جز و حفظ کل قران کریم می باشد.

وی افزود: در مرحله شهرستانی آوای انفرادی که از اردیبهشت با ثبت نام ۳۰۰۰ نفر کار آغاز شد و در مجموع  2100 نفر به مرحله استانی راه یافتند. در بخش معارفی شهرستان نیز در خرداد ماه به صورت الکترونیکی با حضور ۳۰۶۰ نفر برگزار شد و ۲۴۴۶ نفر به مرحله استانی راه یافتند. رویکرد ما آموزش و تبیین نقاط ضعف و قوت متسابقین بود که راهکارهای تقویت آن توسط هیئت داوران ارائه شد.

حجت الاسلام احمدزاده ادامه داد: بخش آواها و نغمات دینی شامل رشته های دعاخوانی، اذان، هم خوانی، قران کریم، انشاد انفرادی، هم سرایی، دو یا چند زبانه و مقطع خوانی گروهی قران کریم برگزار می شود. زمان با بخش آوایی انفرادی برگزار شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان گفت: مرحله استانی چهل و یکمین دوره قران کریم ویژه خواهران ۲۴ تیر ماه همزمان با ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) ساعت ۱۸ الی ۲۰ در سالن اجتماعات مجتمع آموزشی فدک آغاز شده و در روزهای ۲۵، ۲۶ و ۲۷ تیرماه با رقابت ۲۰۰ نخبه قرانی و ۶ داور که دوتا خارج از استان هستند ادامه می یابد.

مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات در روز پنج شنبه ۱۱ مرداد از ساعت ۱۸ الی ۲۰ در محل سالن ورزشی شهید بهشتی با حضور نخبگان قرانی برادر و خواهر برگزار می شود و از ۴۵ نخبه و منتخب قرانی استان تجلیل می شود.

حجت الاسلام ایزدی نیز در پایان نشست گفت: امسال اتفاق ویژه تقدیر و تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآنی و برترین های معارفی و ۸۰ حافظ کل قرآن را  برگزیده خواهیم داشت.

وی افزود: کار قرآنی خود یک فعالیت فرهنگی ناب است که در اوقاف به آن توجه می شود اما در این دوره مسابقات کارهای فرهنگی همزمان با برگزاری چهل و یکمین مسابقات قرآنی را خواهیم داشت/۹۳۳/پ۲۰۳/ب۱

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true