×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
false

ایرنا – علیرضا احمدی یزدی با بیان اینکه این کاهش مصرف بدون ایجاد مشکل در رفاه مشترکان محقق می شود، گفت: اینترنت چیزها اگر فقط در بخش روشنایی و سرمایش به کار گرفته شود، مصرف برق ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش می یابد.

معاون دفتر مدیریت مصرف توانیر با تاکید بر اینکه این سامانه هنوز خیلی فراگیر نشده است، گفت: در نظر داریم در ابتدا از این فناوری در مدیریت سیستم های سرمایشی دستگاه های دولتی استفاده کنیم.

احمدی یزدی درباره هزینه هوشمندسازی چیزها گفت: اکنون قیمت تجهیزات به صورت میانگین از ۳۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان است.

وی از فعال شدن کارگروهی برای تدوین نظام نامه اینترنت چیزها خبر داد و گفت: بر اساس این نظام نامه، آنهایی که اینترنت چیزها را نصب می کنند، مانند مشترکان کشاورزی و صنعتی، به میزانی که بارشان را کاهش می دهند، از وزارت نیرو پاداش می گیرند.

معاون دفتر مدیریت مصرف توانیر در مورد اقدامات انجام شده در این زمینه گفت: اکنون برخی مشترکان به صورت پراکنده به این فناوری مجهز شده اند؛ اینترنت چیزها در ستاد شرکت توزیع برق خراسان شمالی نیز نصب شده و تجهیزات ۲۰ ساختمان اداری در این استان به این فناوری مجهز شده اند.

وی ادامه داد: در تهران بزرگ نیز قرارداد تجهیز ۲۰ ساختمان اداری آغاز شده و شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران نیز برای این امر اعلام آمادگی کرده است.

احمدی یزدی گفت: این سه شرکت برای اتصال به اینترنت چیزها به صورت آزمایشی انتخاب شده اند؛ نتیجه اجرای این طرح پس از مدتی بررسی و پس از آن در همه ساختمان های دستگاه های اداری اجرا می شود تا از این طریق مصرف برق در ساختمان های اداری را به حداقل برسانیم.

false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true